Bowhunter Recurve (BHR)

a. Łuk, strzały, cięciwa i pozostałe akcesoria, muszą być wolne od celowników, oznaczeń, przebarwień lub oznaczenia laminacji łuku, które mogą zostać wykorzystane do celowania.

Jeżeli takie przebarwienia lub oznaczenia znajdują się w oknie majdanu łuku, cała długość tyłu okna łuku musi zostać przykryta taśmą.

b. Użycie urządzeń poziomujących jest niedopuszczone.

c. Nie dopuszcza się żadnych urządzeń, które mogą zostać użyte do celowania i które dołączone są do sprzętu łucznika. Urządzenia optyczne które pomagają łucznikowi w osiągnięciu powtarzalności ułożenia oka i miejsca kotwiczenia są nie dopuszczone.

d. Dostrajalna podstawka pod strzałę, może być używana dla kontroli odległości pomiędzy strzałą a powierzchnią okna łuku. Podstawka pod strzałę nie może wystawać ponad strzałę. Wyjątek: elementy podstawki pod strzałę, które są niezbędne do jej poprawnego działania mogą wystawać ponad strzałę, szczególnie w przypadku bardzo cienkich strzał na przykład samoprzylepna podstawka, button, podstawka dystansowa etc

e. Nie dopuszcza się mechanicznej kontroli naciągu. Ograniczniki długości naciągu wbudowane w kamach łuku bloczkowego są dopuszczone.

f. Siodełko typu kisser nie jest dopuszczone.

g. Dopuszcza się wyłącznie jedno miejsce zaczepienia strzały na cięciwie (siodełko). Miejsce to może zostać oznaczone jednym lub dwoma znacznikami (koralikami)

h. Dopuszcza się jedno stałe miejsce kotwiczenia.

i. Łucznik musi dotykać noku strzały nałożonej na cięciwę palcem wskazującym. Podczas zawodów nie można zmieniać ułożenia palców. W przypadku fizycznej deformacji palców lub niepełnosprawności, powinno się zezwolić na odstępstwa od powyższej reguły.

j. Wszystkie używane strzały muszą być identycznej długości, wagi, średnicy, lotek i noków, bez względu na ich kolor, z uwzględnieniem ich zużycia.

k. Dopuszcza się stosowanie tłumików typu brush button w ich prawidłowym umiejscowieniu u szczytu ramion łuku refleksyjnego, tłumików cięciwy nie bliżej niż 12 cali ponad lub pod miejscem zaczepienia strzały na cięciwie (siodełko).

l. Dopuszcza się stosowanie kołczanów montowanych do łuku po drugiej stronie majdanu niż okno wycięte w majdanie w taki sposób aby żadna część tego kołczanu nie była widoczna w oknie łuku.

m. Dopuszcza się stosowanie jednego prostego stabilizatora, ze złączką o długości nie przekraczającej 12 cali mierzonych od tyłu łuku. Nie dopuszcza się użycia stabilizatorów w kształcie widelca i przeciwwagi. Trzpień (do którego przykręca się stabilizator) jest częścią stabilizatora.

n. Siła naciągu łuku nie może być zmieniana podczas żadnej z rund zawodów.

o. Jeden lub dwa stopery cięciwy są dopuszczone pod warunkiem, że znajdują się poza polem widzenia i nie mogą zostać wykorzystane do celowania. Zamocowanie/wspornik stoperów cięciwy może mieć mocowania które umożliwiają funkcjonowanie stoperów i które nie służą jako przeciwwaga.