Barebow Recurve (BBR)

a. Łuk, strzały, cięciwa i pozostałe akcesoria, muszą być wolne od celowników, oznaczeń, przebarwień lub oznaczenia laminacji łuku, które mogą zostać wykorzystane do celowania.

Jeżeli takie przebarwienia lub oznaczenia znajdują się w oknie majdanu łuku, cała długość tyłu okna łuku musi zostać przykryta taśmą.

b. Dostrajalna podstawka pod strzałę, może być używana dla kontroli odległości pomiędzy strzałą a powierzchnią okna łuku. Podstawka pod strzałę nie może wystawać ponad strzałę. Wyjątek: elementy podstawki pod strzałę, które są niezbędne do jej poprawnego działania mogą wystawać ponad strzałę, szczególnie w przypadku bardzo cienkich strzał na przykład samoprzylepna podstawka, button, podstawka dystansowa etc.

c. Użycie stabilizatorów jest dopuszczone

d. Ograniczniki długości naciągu wbudowane w kamach łuku bloczkowego są dopuszczone.

e. Jedno stałe miejsce zaczepienia strzały na cięciwie (siodełko) jest dopuszczone i może być zaznaczone jednym lub dwoma znacznikami (koralikami).

f. Nie dopuszcza się żadnych mechanicznych urządzeń, innych niż jedno urządzenie kontroli naciągu i/lub poziomica zamontowanych do łuku, z których żadne nie może wystawać ponad strzałę.

g. Wszystkie używane strzały muszą być jednakowej długości, wagi, średnicy, lotek i noków bez względu na ich kolor, z uwzględnieniem ich zużycia.

h. Jeden lub dwa stopery cięciwy są dopuszczone pod warunkiem, że znajdują się poza polem widzenia i nie mogą zostać wykorzystane do celowania.