Ponowne otwarcie zapisów na EBHC 2018

Otrzymaliśmy przed chwilą informacje o ponownym otwarciu możliwości zapisania się na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy EBHC2018 w Oberwiesenthal w Niemczech. Nasi łucznicy, którzy byli do tej pory zapisani na listę rezerwową powinni dostać maila z informacją o przyjęciu na listę startową na której znajdą się po opłaceniu wpisowego. Powinni to zrobić jak najszybciej po to aby nie przepadło im miejsce.

Ci Wszyscy którzy chcieliby wziąć udział w tych Mistrzostwach powinni jak najszybciej zapisać się i zapłacić, bo miejsca nie będą czekały długo 🙂

http://www.dfbv.de/index.php/meisterschaften-ligen/international/ebhc

Poniżej treść oryginalnej wiadomości otrzymanej z DVBV

Dear IFAA EU-Members,

this is to inform you that we have received the permission from the IFAA to increase the number of starting positions for the EBHC2018 in Oberwiesenthal/GER as per now due to the high demand for and interest in this event.

Therefore, we are transferring all archers from the current waiting to the starting list and are re-opening the registration. For all new entries, we are going to give preference to the archers from the EU-member associations.

This is to kindly ask you to inform your members via your homepages or email that they can register as per now for the EBHC2018 again. And please advise them to immediately pay the entry fee to ensure their starting position, as there are only a few left.

For any further questions, please refer to ebhc2018@dfbv.de.

Kind regards,

DFBV e.V.