Jedziemy na WBHC 2017

Po raz pierwszy w historii polskiego łucznictwa terenowego 16 osobowa reprezentacja naszych łuczników terenowych jedzie na Mistrzostwa Świata 3D IFAA – WBHC 2017.

Mistrzostwa świata 3D www.WBHC2017.com to największa tego typu impreza na świecie, w której weźmie udział ponad 1600 łuczników z wszystkich krajów świata. Łucznicy będą startowali w podziale na  odrębne kategorie sprzętowe, wiekowe etc. Zawody odbędą się w Północnych Włoszech – we Florencji oraz w jej pobliżu w  rejonie Chianti. Impreza będzie trwała od piątku 16 czerwca do soboty 23 czerwca.

Cieszymy się, że w naszej reprezentacji znaleźli się łucznicy reprezentujący różne środowiska łucznictwa terenowego w Polsce. Wpisowe, wyjazd i pobyt jest finansowany z własnych środków uczestników, tym bardziej cieszymy się, że we Włoszech będzie nas aż szesnaścioro.

Udział naszych łuczników w imprezie rangi Mistrzostw Świata to wspaniała okazja żeby skonfrontować swoje umiejętności z najlepszymi łucznikami świata, ale również szansa na zdobycie know-how w sprawach organizacyjnych tego typu i tej skali turniejów łuczniczych. Jest to dla nas również okazja do poszerzanie kontaktów organizacyjnych w Światowej Federacji Łucznictwa Terenowego – IFAA oraz kontaktów z federacjami oraz łucznikami z Państw sąsiadujących z Polską.